De NVWA doet amper iets tegen dierenleed, maar zet wél de aanval in op plantaardig gehakt. Want ja lieve mensen, de inspectie is bang dat jullie denken dat gehakt van planten hetzelfde is als gehakt van dieren. Stel je voor! Hoog tijd om ze op hun prioriteiten te wijzen. Help je mee?
De inspectie zit producenten van vleesvervangers op de hielen: zij mogen hun producten geen ‘gehakt’ meer noemen. Dat niemand ervan in de war raakt? Onbelangrijk. Dat ze juist goed zijn voor dier en milieu? Details! De NVWA moet en zal een verouderde wet handhaven!
De inspecteurs hebben het er maar druk mee. Ondertussen wordt in de vee-industrie volop de wet overtreden. Varkens gaan nog steeds doodziek op transport, kippen worden ondersteboven gevangen aan hun poten en kalfjes kwijnen weg in bloedhete iglo’s. Want tja, dáár komt de NVWA helaas niet meer aan toe.
Hoog tijd om de inspectie te wijzen op wat écht belangrijk is: het aanpakken van dierenleed. Waar moet de NVWA van jou vandaag nog mee aan de slag? Vul nu het formulier in en wij zorgen dat jouw opdracht bij de inspectie terechtkomt!
Wakker Dier verwerkt je gegevens voor onze administratie en om je op de hoogte te houden van deze actie. Lees hier ons privacystatement.